O nas

Home O nas

Fabryka Narzędzi Medycznych CHIRMED mieści się w Rudnikach, niedaleko Częstochowy.

Jest producentem narzędzi chirurgicznych, stomatologicznych oraz komponentów niemedycznych ze stali nierdzewnej i tytanu. Od początku swojego istnienia, czyli od roku 1946 szczyci się wysoką jakością swoich produktów, a mottem firmy jest hasło „From idea to solution”, co oznacza, że wszystkie produkty w stu procentach powstają na miejscu we własnej fabryce bez korzystania z półproduktów i bez udziału poddostawców. Do produkcji wykorzystywane są najlepsze dostępne na rynku surowce, a wiedza, doświadczenie i praktyczne umiejętności pracowników stanowią powód do dumy.

CHIRMED to firma z tradycjami i na tradycji stara się bazować, ale przez cały czas swego istnienia dąży do samodoskonalenia się, śledzi najnowsze osiągnięcia w swojej dziedzinie, dzięki czemu do produkcji swoich narzędzi wykorzystuje nowoczesne technologie.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że firma bierze aktywny udział w pracach badawczo rozwojowych.

Podstawowy zakres działalności firmy obejmuje produkcję, serwis i wdrażanie narzędzi medycznych do chirurgii ogólnej, kardiochirurgii, chirurgii naczyniowej, ortopedii, stomatologii, okulistyki, laryngologii, czyli najważniejszych dziedzin medycyny. To jednak nie jedyna działalność. Ze względu na swoje ogromne możliwości i wiedzę zajmuje się również produkcją metalowych wyrobów niemedycznych dla branży motoryzacyjnej, budowlanej, także pszczelarstwa, oraz medycyny niekonwencjonalnej. Oferuje również usługi z zakresu obróbki metali.

Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć film wizerunkowy

Już w dwa lata po założeniu, czyli w 1948 roku firma CHIRMED zaczęłą eksportować swoje produkty na obce rynki. Obecnie narzędzia z Rudnik trafiają do wielu krajów, m.in. do Japonii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Francji, Włoch, Szwajcarii, a także do Brazylii, Tajlandii, Indii i w wielu innych.

Firmie CHIRMED zaufało tak liczne grono odbiorców z wielu państw oczywiście z powodu wysokiej jakości produktów, a na tę jakość składają się doskonałe surowce pochodzące od zaufanych dostawców i producentów, z którymi współpraca trwa długie już lata. Mowa tu choćby o niemieckiej stali nierdzewnej. Jako składowe sukcesu należy wymienić również stuprocentową kontrolę jakości, zarówno tę międzyoperacyjną jak i końcową; wysoko wykwalifikowany personel; współpracę ze specjalistami w zakresie opracowywania nowych narzędzi oraz ich oceny klinicznej. Niebagatelną rolę odgrywa certyfikowany System Zarządzania Jakością wg norm ISO 13485 oraz ISO 9001; dbałość o zgodność z normami jakościowymi obowiązującymi w krajach, do których eksportowane są produkty firmy (m.in. Certyfikat FMA w Japonii, rejestracja FDA w USA i wiele innych); a na uwagę zasługuje fakt, że firma ze starannością dba o interesy klientów przestrzegając ich szczególnych wymagań.

Na koniec warto wspomnieć, że powierzchnia zakładu wynosi ponad 4000 metrów kw. i stale rośnie. W jego skład wchodzą m.in. nowoczesna szlifiernia, dział obróbki skrawaniem wyposażony w najnowocześniejsze centra obróbcze CNC, dział automatycznej obróbki szlifierskiej (robot szlifierski), dział konstrukcyjno – technologiczny, dział pras, przestronne i nowoczesne biuro z wystawą narzędzi i salą konferencyjną. Firma pochwalić się może także systemem magazynowania obejmującym magazyn surowców, magazyn półwyrobów oraz magazyn wyrobów gotowych.

Jesteśmy optymalnym dostawcą

Ponad 70-cio letnie doświadczenie CHIRMED pozwala oferować bardzo szeroki wachlarz usług cieszących się zaufaniem klientów na całym świecie.
Ciągły rozwój firmy zakłada poszerzanie pól działalności, dlatego firma podejmuje się realizacji zleceń niestandardowych i projektów.

Jakość w myśl zasady „From idea to solution”

Nie używamy półproduktów, poddostawców, produkujemy w 100% w naszej fabryce z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych.

Innowacyjność

Pracujemy ze specjalistami w kraju i za granicą, angażujemy się w prace badawczo-rozwojowe, poszukujemy nowych rozwiązań.

Elastycznośc

Posiadamy własny dział konstrukcyjno-technologiczny, narzędziownię, bogaty park maszynowy, a przede wszystkim jesteśmy otwarci na potrzeby klientów.

Historia firmy

1946

Rok założenia

Firma powstała jako przedsiębiorstwo państwowe i była zaangażowana m.in. w produkcję noży kuchennych, scyzoryków, ostrzy do maszynek do mielenia mięsa, odkuwek dla części maszyn rolniczych

1948

CHIRMED wprowadza instrumenty medyczne

Pierwszymi instrumentami opartymi na odkuwkach były m.in.skalpele, noże chirurgiczne, pincety anatomiczne i chirurgiczne , instrumenty dla farmacji i laboratorium, nożyczki chirurgiczne.

1948

Pierwszy eksport do Szwecji

Od tego czasu liczba klientów zagranicznych wzrasta stopniowo każdego roku.

1970

Ekspansja eksportowa

Pierwszy eksport do Japonii

1972

Produkcja pierwszych narzędzi tytanowych

1990

Zmiany prywatyzacyjne

2000

Zmiana lokalizacji firmy

Właścicielem firmy zostaje Marcin Dyner, jego ojciec (pracujący w firmie            ponad 30 lat) kontynuuje pracę jako Dyrektor Techniczny.

2000-2015

Lata dynamicznego rozwoju firmy dzięki prężnie działającemu zarządowi

2005

Certyfikacja ISO 9001, ISO 13485 oraz FDA

2013-2015

Inwestycje w nowe technologie i maszyny CNC, zakup robota szlifującego

2016

Właściciel firmy Marcin Dyner uzyskuje tytuł Doktora jako rezultat badań nad innowacyjną metodą tłoczenia tytanu

2017-2018

Budowa nowej hali produkcyjnej przeznaczonej na dział obróbki CNC

2017-2019

Inwestycje w projekty rozwojowe, głównie dla kardiochirurgii i ortopedii, wspierane przez Unię Europejską

2017-2019

Inwestycje w projekty rozwojowe, głównie dla kardiochirurgii i ortopedii, wspierane przez Unię Europejską

2019

Udział w projekcie studiów dualnych ``Innowacyjne technologie i nowoczesne materiały``

Studia dualne to nowoczesny model studiów efektywnie wiążący naukę w Uniwersytecie i pracę zawodową. Dzięki studiom dualnym student jednocześnie zdobywa wykształcenie wyższe oraz praktyczne przygotowanie do pracy zawodowej.

Live Chat
Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /usr/home/chirmedf/domains/chirmed.pl/public_html/wp-content/themes/chirmed/functions.php on line 259 Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /usr/home/chirmedf/domains/chirmed.pl/public_html/wp-content/themes/chirmed/functions.php on line 262 Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /usr/home/chirmedf/domains/chirmed.pl/public_html/wp-content/themes/chirmed/functions.php on line 266 Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /usr/home/chirmedf/domains/chirmed.pl/public_html/wp-content/themes/chirmed/functions.php on line 269 Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /usr/home/chirmedf/domains/chirmed.pl/public_html/wp-content/themes/chirmed/functions.php on line 259 Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /usr/home/chirmedf/domains/chirmed.pl/public_html/wp-content/themes/chirmed/functions.php on line 262 Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /usr/home/chirmedf/domains/chirmed.pl/public_html/wp-content/themes/chirmed/functions.php on line 266 Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /usr/home/chirmedf/domains/chirmed.pl/public_html/wp-content/themes/chirmed/functions.php on line 269