Narzędzia do wypełnień

Narzędzia do wypełnień

Nakładacz stomatologiczny

Narzędzia do wypełnień

Nakładacz stomatologiczny to podstawowe narzędzie stomatologiczne służące do aplikacji i modelowania wypełnienia. Może być również stosowany w kosmetyce do nakładania henny (aplikator henny) oraz do mieszania i nakładania kosmetyków.

Wysoka jakość wykonania oraz wykorzystane materiały gwarantują funkcjonalność, wytrzymałość oraz wysoką odporność na korozję w warunkach użytkowania, dezynfekcji i sterylizacji. Ośmiokątny uchwyt antypoślizgowy umożliwia precyzyjną pracę podczas zabiegu.

Upychadło stomatologiczne

Narzędzia do wypełnień

Upychadło stomatologiczne kulkowe – jak sama nazwa wskazuje, narzędzie służy do upychania, głównie materiału wypełnieniowego w ubytkach, aby dokładnie rozprowadzić materiał we wszystkich kątach i narożnikach oraz ściśle dopasować wypełnienie do kształtu ściany zęba.

  • Narzędzie jest dwustronne, na każdym ramieniu ustawionym pod odpowiednim kątem znajduje się kulka. Produkt z rowkowanym uchwytem, gwarantuje pewny chwyt i doskonałe prowadzenie. Posiadamy także narzędzia mieszane nakładacz-upychadło kulkowe.
  • Szczególnie ważne jest aby bezpośrednio po zabiegu usunąć pozostałości zębiny oraz materiałów stosowanych w stomatologii np. materiałów wypełniających lub kwaśnych preparatów do usuwania cementu, gdyż w przeciwnym razie istnieje niebezpieczeństwo ich stwardnienia lub korozji.
  • Nakładacze i upychadła należy przed użyciem sprawdzić pod kątem  braku uszkodzeń mechanicznych takich jak pęknięcia, wgniecenia, odkształcenia, wyszczerbienia, rdzawe naloty, ślady korozji.