Narzędzia wykorzystywane do brwi i rzęs

  • Pincety/pęsety do aplikacji sztucznych rzęs– modele do separacji i chwytania rzęs pincety do kępek rzęs.

Profesjonalne pęsety do precyzyjnego przedłużania rzęs łączą w sobie chirurgiczną precyzję, estetykę wykonania oraz bezpieczeństwo stosowania, zapewniając lepsza jakość pracy i znakomite efekty.

  • Pincety/pęsety do brwi–  szersze lub węższe końcówki. Specjalnie wyprofilowany kształt pozwala na wyrywanie włosków wraz z cebulkami nawet najmniejszych włosków bez ryzyka ich urwania.
  • Nakładacze do henny- narzędzia standardowo używane w stomatologii, idealne do mieszana i precyzyjnego nakładania henny, posiadają różne końcówki robocze.

Należy pamiętać:

Brwi:

Nie należy podcinać brwi nożyczkami! Włoski ciężko się układają, a lepszy, mniej inwazyjny efekt możemy uzyskać odpowiednim regulowaniem brwi (wosk lub pęseta).

Henna– jest bezpiecznym i lekkim produktem, dzięki czemu mogą jej używać nawet osoby o wrażliwej cerze. 

Naturalna henna do brwi to wybór, który ma naprawdę wiele zalet. Wśród nich można wskazać między innymi takie jak:

  1. Dobry stosunek jakości do ceny – od kilku zł w przypadku domowych warunków, po kilkadziesiąt w przypadku wyboru salonu kosmetycznego to niewielka cena jak na spektakularny, a przy tym naturalny efekt na brwiach.
  2. Zastąpienie makijażu brwi – osoby, które mają z rana niewiele czasu, a lubią wykonywać makijaż, z pewnością docenią efekt, jaki daje henna – przy regularnym nakładaniu produktu malowanie brwi staje się zbędne.
  3. Szykowny efekt – w zależności od preferencji, przy pomocy henny można uzyskać delikatny lub prawdziwie spektakularny rezultat. Dobrze maskuje też drobne ubytki pośród włosków, tworząc jednolitą całość.
  4. Łatwość zabiegu – nawet osoby początkujące poradzą sobie z nakładaniem produktu na brwi.
  5. Duża dostępność – zestawy do robienia henny w domu można znaleźć w każdej drogerii i perfumerii, zabieg wykonuje też niemal każdy gabinet kosmetyczny.

Rzęsy:

Przedłużane rzęsy stanowią obciążenie dla oczu jak i samych rzęs. Często się zdarza, że sztuczne rzęsy wypadają wraz z naturalnymi mimo poprawnej pielęgnacji. Dobrą alternatywą są sztuczne rzęsy w pasku lub w kępkach przyklejane na klej do rzęs. Wyglądają świetnie, a wieczorem po całym dniu użytkowania możemy je bezboleśnie zdjąć. Są wielokrotnego użytku i o wiele tańsze, jednak także trzeba pamiętać czyszczeniu rzęs od kleju oraz tuszu.

Bardzo dobrym rozwiązaniem są też rzęsy magnetyczne. Wynalazek ten podbija Internet. Mamy dostępne warianty z magnetycznym eyelinerem który trzyma rzęsy przy skórze bez kleju oraz rzęsy z wbudowanymi magnesami działającymi na zasadzie klipsa (Aplikacja polega na przyłożeniu jednego paska nad górną, a drugiego nad dolną linią rzęs tak, aby nasze naturalne rzęsy znalazły się pomiędzy nimi).

O wiele lepsze i mniej inwazyjne i prostsze w użytkowaniu są rzęsy magnetyczne z eyelinerem, jednak są droższe od drugiego wariantu.

Przydatnym narzędziem do nakładania sztucznych rzęs w pasku jest aplikator/ pęseta do sztucznych rzęs: