Narzędzia okulistyczne

Narzędzia okulistyczne

Przed dokonaniem odpowiedniego wyboru narzędzi okulistycznych do swojej praktyki, musisz wiedzieć, że nie istnieje jeden kompletny przewodnik pokazujący pełną listę niezbędnych produktów. To decyzja okulisty jaka aparatura będzie mu potrzebna lub pomocna w pracy.

Wybierając narzędzia chirurgiczne do operacji oka, należy pamiętać o komforcie i bezpieczeństwie swoich pacjentów. Przykładowo lekarze specjalizujący się w chirurgii zaćmy, będą musieli zainwestować w wysokiej jakości narzędzia chirurgiczne, które mogą bezpiecznie i skutecznie usunąć ten defekt.

Sprzęt okulistyczny, nad którego zakupem warto się zastanowić:

-choppery

-wiertarka do skrzydlika, dzięki której można sprawnie usunąć tkankę rogówki,

-rozwórka skroniowa.

Dodatkowy sprzęt pomocny w gabinetach okulistycznych:

1. Pincety

Pinceta epilacyjna typu BEER

Narzędzia okulistyczne
Precyzyjna pinceta epilacyjna do brwi i włosów. Specjalnie wyprofilowany czubek pozwala na pewne uchwycenie nawet bardzo krótkich włosów bez ryzyka ich ucięcia. Pinceta przeznaczona zarówno do użytku domowego jak i profesjonalnego, w okulistyce, w gabinetach kosmetycznych i trychologicznych.

Pinceta do soczewek

Narzędzia okulistyczne
Ze specjalnie wyprofilowaną okrągła końcówką do precyzyjnego chwytania soczewek. Wykończona, wypolerowana powierzchnia bez ostrych krawędzi zapobiega uszkodzeniu soczewek. Przylegające końcówki zapobiegają wyślizgnięciu soczewki.

-Pęseta do kapsuloreksji

Służy do prowadzenia nici szwów i przytrzymywania krawędzi twardówki w nacięciu rogówki.

2. Nożyczki anatomiczne:

Narzędzia okulistyczne
Służy do precyzyjnego cięcia.

3. Imadło do igieł:

Narzędzia okulistyczne
narzędzie chirurgiczne, za pomocą którego chirurg trzyma igłę w trakcie zakładania szwów. Dodatkowo służy też do wiązania końcówek nici chirurgicznych.